avtobusi jsp skopje 2

avtobusi jsp skopje 2


Термини на автобусите на ЈСП - Скопје.

Како дополнувања на првата верзија, сега има:

* Автоматско ажурирање на базата на податоци(само преку wifi)
* Термини за линијата до средно-водно - Жичара
* Ноќни термини
* Новости
* Точна информација за државни празници

Recent changes:
14-Јан-2014 - Ажурирана базата на податоци.
28-Мар-2013 - Валидирање на базата при ажурирање. Се спречува корупција на базата при нестабилна интернет врска.
Add to list
Free
83
4.2
User ratings
839
Installs
50,000+
Concerns
0
File size
435 kb
Screenshots
Screenshot of avtobusi jsp skopje 2 Screenshot of avtobusi jsp skopje 2 Screenshot of avtobusi jsp skopje 2 Screenshot of avtobusi jsp skopje 2

About avtobusi jsp skopje 2
Термини на автобусите на ЈСП - Скопје.

Како дополнувања на првата верзија, сега има:

* Автоматско ажурирање на базата на податоци(само преку wifi)
* Термини за линијата до средно-водно - Жичара
* Ноќни термини
* Новости
* Точна информација за државни празници

Recent changes:
14-Јан-2014 - Ажурирана базата на податоци.
28-Мар-2013 - Валидирање на базата при ажурирање. Се спречува корупција на базата при нестабилна интернет врска.

Visit Website
User reviews of avtobusi jsp skopje 2
Write the first review for this app!
Android Market Comments
A Google User
Sep 7, 2014
Korisno
A Google User
Sep 4, 2014
Било која линија да се отвори е празна
A Google User
Sep 3, 2014
linija 7 ne se usoglaseni terminite za linija br 7, najverojatno veke e zimskiot raspored
A Google User
Aug 28, 2014
Апликацијата е супер само што неможам да го видам распоредот на ниту еден број што е голема загуба дали ќе може да се направи нешто во врска со тоа.
A Google User
Aug 27, 2014
Ve molam popravete go ova nemozam da go gledam rasporedot na avtobusite. Zosto?