Kanuni

Kanuni


Kanuni i Leke Dukagjinit - The Code of Leke Dukagjini

This is the old Albanian Code of Leke Dukagjini

Albanian:

Kanuni i Leke Dukagjinit eshte nje nga koded me te vjetra shqiptare.

Ky liber prezanton nje vlere te kultures dhe historise shqiptare.

Libri eshte botuar ne 1933 dhe si e tille nuk varet nga te drejta autori apo limite te tjera, kjo eshte dhe arsyeja pse vendosa te publikoj kete aplikativ per android.

Recent changes:
- Versioni i ripublikuar
Add to list
Free
88
4.4
User ratings
218
Installs
10,000+
Concerns
0
File size
1628 kb
Screenshots
Screenshot of Kanuni Screenshot of Kanuni Screenshot of Kanuni Screenshot of Kanuni Screenshot of Kanuni
About Kanuni
Kanuni i Leke Dukagjinit - The Code of Leke Dukagjini

This is the old Albanian Code of Leke Dukagjini

Albanian:

Kanuni i Leke Dukagjinit eshte nje nga koded me te vjetra shqiptare.

Ky liber prezanton nje vlere te kultures dhe historise shqiptare.

Libri eshte botuar ne 1933 dhe si e tille nuk varet nga te drejta autori apo limite te tjera, kjo eshte dhe arsyeja pse vendosa te publikoj kete aplikativ per android.

Recent changes:
- Versioni i ripublikuar

User reviews of Kanuni
Write the first review for this app!
Android Market Comments
A Google User
Jan 6, 2015
Super
A Google User
Nov 25, 2014
Shqiptar
A Google User
Sep 10, 2014
Superiore Kanuni është më superior se librat e shejta fetare të shkruara në azi. Kanuni është ligj origjinal shqiptar.
A Google User
Jun 17, 2014
App i lezetshem
A Google User
May 8, 2014
Jemi ne vitin 2014 edhe shume persona kerkojne kanun e lek dukagjinit akoma .. kanuni ka egzistua ateherna kur Ska pas as shtet e as ligje ndersa sot ku kanun Ska ma vler nuk e kuptoj si e pelqejne shqiptart akoma kte kanun!!!