Makedonika

Makedonika


Aпликацијата е дизајнирана за таблети со минимум потребни карактеристики: 7” IPS екран, dual-core процесор и препорачлива резолуција од минимум 1024х768.
АПЛИКАЦИЈАТА НЕ ФУНКЦИОНИРА НА СМАРТФОНИ !

Апликацијата претставува e-book reader со кој се овозможува пристап до најголемата е-библиотека на е-книги од македонски автори. Книготека Македоника е место каде се наоѓаат дела од нашите: преродбеници, македонски класици и современици.
Апликацијата Ви овозможува читање на книги и кога не сте поврзани на интернет. Користењето е едноставно. Изборот на Вашите омилени дела се наоѓа на полицата ”Мои книги”, а преку подесувањата можете да ги менувате видот и големината на фонтот, маргините, боите, позадините…

Recent changes:
- Решен проблемот со 4.4 KitKat
Add to list
Free
76
3.8
User ratings
86
Installs
1,000+
Concerns
0
File size
12195 kb
Screenshots
Screenshot of Makedonika Screenshot of Makedonika Screenshot of Makedonika Screenshot of Makedonika Screenshot of Makedonika Screenshot of Makedonika

About Makedonika
Aпликацијата е дизајнирана за таблети со минимум потребни карактеристики: 7” IPS екран, dual-core процесор и препорачлива резолуција од минимум 1024х768.
АПЛИКАЦИЈАТА НЕ ФУНКЦИОНИРА НА СМАРТФОНИ !

Апликацијата претставува e-book reader со кој се овозможува пристап до најголемата е-библиотека на е-книги од македонски автори. Книготека Македоника е место каде се наоѓаат дела од нашите: преродбеници, македонски класици и современици.
Апликацијата Ви овозможува читање на книги и кога не сте поврзани на интернет. Користењето е едноставно. Изборот на Вашите омилени дела се наоѓа на полицата ”Мои книги”, а преку подесувањата можете да ги менувате видот и големината на фонтот, маргините, боите, позадините…

Recent changes:
- Решен проблемот со 4.4 KitKat

Visit Website
User reviews of Makedonika
Write the first review for this app!
Android Market Comments
A Google User
Aug 23, 2014
Nesaka da otvori ni Edna kniga
A Google User
Aug 21, 2014
Katastrofa,ne otvara nisto na tablet acer iconia,ima drugi vakvi aplikacii sto odlicno funkcioniraat i pointeresen izbor na knigi imaat.
A Google User
Aug 20, 2014
Losha rezolucija ne e kompaktno voopshto
A Google User
Aug 20, 2014
Odlicna aplikacija Aplikacijata e prekrasna. Sekoj den na moite vnuci im citam od detskata literatura. Voedno, bidejki sum penzionaer od oblasta na IT, gi teram moite vnuci da ucat uste od mali noze da vladeat so tehnologijata. Samo napred!
A Google User
Aug 19, 2014
Тапа :( Незнам што толку галама за апликацијава ама ич не ја бива. Или е направена за еден телефон или таблет или мојов не го бива :) Nexus 5. Све е испомешано ни книга не можеш да отвориш ни ништо.