MySchoolBucks

MySchoolBucks


MySchoolBucks is an online school payments solution for parents with students in participating schools. Backed by Heartland Payment Systems, one of the largest and most trusted payment providers in the United States, MySchoolBucks provides parents with immediate access to information about their stduent's school meal purchases and much more...
- View meal account balances for all student(s)
- Review purchase history to see what your student has purchased
- Add money to your student's account using your Visa, MasterCard, Discover or your bank account

Recent changes:
Added support for Android 4.3
Add to list
Free
75
3.8
User ratings
474
Installs
50,000+
Concerns
0
File size
5425 kb
Screenshots
Screenshot of MySchoolBucks Screenshot of MySchoolBucks Screenshot of MySchoolBucks Screenshot of MySchoolBucks

About MySchoolBucks
MySchoolBucks is an online school payments solution for parents with students in participating schools. Backed by Heartland Payment Systems, one of the largest and most trusted payment providers in the United States, MySchoolBucks provides parents with immediate access to information about their stduent's school meal purchases and much more...
- View meal account balances for all student(s)
- Review purchase history to see what your student has purchased
- Add money to your student's account using your Visa, MasterCard, Discover or your bank account

Recent changes:
Added support for Android 4.3

Visit Website
User reviews of MySchoolBucks
Write the first review for this app!
Android Market Comments
A Google User
6 days ago
Cool Love it very easy and i have no problems..
A Google User
Jul 18, 2014
Not easy on the eyes the lack contrast levels make it hard to see
A Google User
Jul 17, 2014
Very easy and convenient
A Google User
Jun 21, 2014
Love it! Especially where you can see exactly what they are buying.
A Google User
Jun 10, 2014
Why can't we fund what we want? Users have been asking for this for years! My kids only buy lunch once, maybe twice a week, which means it takes MONTHS to go through $25. Multiply that multiple kids, and it gets pricey fast.